Milli Para Birimi Rusya-Çin-Türkiye

 • 0130
 • 4 Aralık 2016, Pazar - 01:28 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber Resimleri
 • Milli Para Birimi Rusya-Çin-Türkiye Ortak Para Birimi

 • Açıklama
  cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan milli para birimi yerleşim yapmak için Putin'e sundu
  ANKARA, 3 Aralık. / Corr. Kirill Zharov TASS /. Türkiye ticarette ulusal para...
  cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan milli para birimi yerleşim yapmak için Putin'e sundu
  ANKARA, 3 Aralık. / Corr. Kirill Zharov TASS /. Türkiye ticarette ulusal para yerleşim taşımak için Rusya'yı sundu. Bu cumartesi İstanbul'da alışveriş merkezinin açılışında yaptığı konuşmada cumhuriyetin Tayyip Erdoğan başkanı.

  "Ben (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin ulusal para ticaret önerdi. Biz sizden satın her şey için ruble ödeyecek. Ve "lira bize ödeme, - dedi. Erdoğan, yaptığı bir benzer teklifi ve Çin'in öncülüğünde, bu eklerken "makul olarak algılandı."
  Ayrıca bakınız

  Türkiye'de Rusya ile vizelerin kaldırılmasına ilişkin acil görüşmelere bildirildi
  "Ben Merkez Bankası'nın bir emir verdi. Ben bunu uygulamak mümkün olacağını umuyoruz. dünya pazarında heyecanı ülkemizde "sadece geçici bir etkiye sahip yanı sıra, - diye ekledi.
  Erdoğan ayrıca Türk lirası ve ulusal para hesaplamalarında kurşun para birimini değiştirmek için vatandaşlar ve yerel işletmeler üzerindeki çağrısını yineledi. Bu nedenle, yetkililerin görüşüne göre, bu suretle değişim bir istikrar ve lirasının güçlenmesine yol açan, Yabancı Yabancı talebi azaltarak, ulusal para birimi için ilgi ve talep karıştırın mümkün olacaktır.
  Geçen ay Lirası ABD Doları karşısında% 10'undan fazlasını kaybetti. Hemen hemen her gün dolar karşısında Türk parası paritesi performans ve Euro tarihi kayıtları çarptı. Cuma günü, dolar Lirası ile ilgili olarak Euro 3.54 ve 3.74 yükseldi. yetkililer döviz piyasası, TC Merkez Bankası, ancak daha önce küçük bir kesik faiz oranlarında agresif müdahaleler yürütülen değil.

  Kaynak:tass.ru
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)