Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Gündeliğe Gidip Avrupa İkincisi Oldu


 • 4 Ocak 2017, Çarşamba - 11:07 tarihinde eklendi.
 • Kategori Bilim & Eğitim

 • Spor lisesini dereceyle bitiren Ayşe Taş, bir yandan gündelik temizlik yaptı, diğer taraftan muay thai'de Avrupa ikincisi ve dünya dördüncüsü oldu.

  S...
  Spor lisesini dereceyle bitiren Ayşe Taş, bir yandan gündelik temizlik yaptı, diğer taraftan muay thai'de Avrupa ikincisi ve dünya dördüncüsü oldu.

  Spor lisesini dereceyle bitiren Ayşe Taş, okuldan sonra herhangi bir spor dalı üzerine yoğunlaşmadı. Arkadaşlarının "Spor lisesini dereceyle bitirdin ama hiçbir sporda başarılı değilsin" diyerek dalga geçtiği 21 yaşındaki muay thai sporcusu Ayşe Taş, 8 ay gibi kısa sürede Avrupa ikincisi ve Dünya dördüncüsü oldu. Gündelik ev temizliğine gidip, broşür dağıtarak geçimini sağlayan Taş’ın en büyük hedefi ise Dünya Şampiyonuluğu yaşayıp beden eğitimi öğretmenliğini kazanmak.

  Antalya’da yaşayan 21 yaşındaki Ayşe Taş, iki yıl önce spor lisesini birincilikle bitirdi. Bu durumu hazmedemeyen bazı arkadaşları Taş’a, "Okulu birincilikle bitirdin ama hiçbir sporda başarılı değilsin" diyerek, başarısını küçümsedi. ama bu küçümsemeleri önemsemeyip başarısını devam ettiren Ayşe Taş Avrupa ikincisi oldu.
 • avrupa AYŞE TAŞ antalya dünya ikinci dördüncü başarı
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)