Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Brexit Müzakereleri Zorlu Geçiyor


 • 19 Ekim 2017, Perşembe - 03:01 tarihinde eklendi.
 • Kategori Dünya

 • Birleşik Krallık'ın Brexit planları Westminster ve Brüksel parlamentolarında devam eden müzakerelerin ardından birçok sorunla yüzleşiyor.Muhalefet k...
  Birleşik Krallık'ın Brexit planları Westminster ve Brüksel parlamentolarında devam eden müzakerelerin ardından birçok sorunla yüzleşiyor.Muhalefet kanadı İngiliz hükümetini Brexit faturasını saklamakla eleştirirken, Başbakan Theresa May bu suçlamaları reddederek anlaşma yapılmadan masaya oturmalarının sorumsuzluk olacağını belirtti:

  “Öncelikle, müzakerelere İşçi Partisi ve İskoç Ulusal Partisi sebebiyle girmiyorsunuz. Arkadaşımın da dediği gibi, ‘anlaşma yok’ demek, vergi veren İngilizlere ya da ekonominin diğer unsurlarına kayıtsız şartsız zarar vermek anlamına gelir. Ve biz bunu asla yapmayacağız.”

  Brexit faturasının 100 milyar Euro’yu bulabileceği belirtiliyor. Araştırmalara göre Brexit sonrası Avrupa’dan ithal edilen süt ürünleri herhangi bir anlaşma olmadığı takdirde yüzde 45 yükselecek. Et ürünlerindeki artışsa yüzde 37 olacak. Avrupa Birliği kanadı da özellikle maddi konularda taviz vermeyeceklerinin altını çiziyor.
 • Brexit Müzakereleri Theresa May
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)