Sıradaki
5
İptal

Saçma Amfibik Tekne Gezintisi Yola Düşer


  • 19 Ekim 2017, Perşembe - 09:18 tarihinde eklendi.
  • Kategori Otomobil ve Taşıtlar

  • A GENIUS mechanic has merged a 32ft houseboat with a three-wheel tractor to create the most unorthodox vehicle – an amphibious driving houseboat. In the summ...
    A GENIUS mechanic has merged a 32ft houseboat with a three-wheel tractor to create the most unorthodox vehicle – an amphibious driving houseboat. In the summer of 2016, Theon Parseghian used a derelict 1967 houseboat and a crop-sprayer tractor to engineer a practical vehicle that operates on both land and water. Theon, who spent $10,000 bringing his project to life, originally built the vehicle because he thought it would be “cool” to do so, but since then more than 500 people turned up to witness its launch in New York.

    ( DAHİ bir tamirci-üç tekerlekli bir traktör ile en sıradışı araç amfibik bir sürüş tekne oluşturmak için 32ft bir yüzen ev birleşmiştir. 2016 yazında, Theon Parseghian hem karada hem de su üzerinde çalışan pratik bir araç Mühendisi 1967 metruk bir tekne ve bir kırpma-püskürtme traktör kullandı. Theon, “bunu yapmak için cool” olacağını düşündüğü için, yaşam için proje getirmek, aslında aracın inşa 10.000 dolar harcamış, ama o zamandan beri 500'den fazla kişi New York'ta lansmanı tanık ortaya çıktı. )
  • Amphibious Houseboat Hits The Road Rıdıcluous Rıdes 2017
daha fazla göster daha az göster

    Yorumlar (0)