Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

£40 Milyon Klasik Araba Koleksiyonu


  • 19 Ekim 2017, Perşembe - 09:33 tarihinde eklendi.
  • Kategori Otomobil ve Taşıtlar

  • CAR enthusiast Rodger Dudding has amassed the biggest collection of classic cars in Britain - worth an estimated £40million. The business magnate started his ...
    CAR enthusiast Rodger Dudding has amassed the biggest collection of classic cars in Britain - worth an estimated £40million. The business magnate started his collection back in the late 60s when he purchased a Jensen Interceptor FF and hasn’t looked back since. With more than 350 vehicles in his collection Mr Dudding, 79, is still planning to add to his ever expanding fleet of iconic cars after recently finishing work on his latest garage development which cost a whopping £7 million to build. The multi-millionaire’s love of cars started as a teenager when his father purchased a 1952 Morris Minor, which takes pride of place in his collection today.

    ( ARABA meraklısı Rodger Dudding tahmini £40million bir değer İngiltere'de klasik otomobillerin en büyük koleksiyon topladı. Jensen Interceptor FF satın aldı ve o zamandan beri geri bakmadı iş patronu, 60'ların sonlarında geri toplama başladı. Koleksiyon Bay Dudding onun 350'den fazla araç ile, 79, hala ikonik araba sürekli genişleyen filosu son zamanlarda inşa etmek için bir kuyruklu 7 milyon pound'a mal olan en son garaj gelişimini de iş bittikten sonra eklemeyi planlıyor. Babası onun koleksiyonunda bugün yer gurur duymaktadır olan 1952 Morris Minor, satın aldığınız araba multi-milyoner aşık bir genç olarak başladı. )
  • The £40 Million Classic Car Collection 2017
daha fazla göster daha az göster

    Yorumlar (0)