Sıradaki
5
İptal

Aşırı Kurtarma Aracının Afet Yeni Bir Çığır Açmayı Hedefliyor


  • 19 Ekim 2017, Perşembe - 11:40 tarihinde eklendi.
  • Kategori Otomobil ve Taşıtlar

  • A NEW all-terrain vehicle capable of floating on water and putting out fires could save lives in rescue missions. The latest car by Romanian manufacturers Ghe-...
    A NEW all-terrain vehicle capable of floating on water and putting out fires could save lives in rescue missions. The latest car by Romanian manufacturers Ghe-O Motors, could give emergency services the edge they need to tackle some of the toughest terrain and rescue scenarios. Known simply as Rescue - this beast of a car weighs in at 3.2 tonnes and comes equipped with a water pump and a 620L water tank. The brainchild of Romanian businessman Robert Operea, the idea for the car was a result of his experience rescuing people from disaster hit areas coupled with his love of building off-road vehicles for races.


    ( Su üzerinde yüzen ve yangın söndürme kapasitesine sahip YENİ bir arazi aracı kurtarma görevleri hayatını kurtarabilir. Romen üreticileri tarafından en son araba Ghe-O Motors, acil servislere en zorlu arazi ve kurtarma senaryoları bazı çözmek için gereken kenar verebilir. Sadece Kurtarma olarak bilinen bu canavar gibi arabanın 3.2 ton ağırlığında ve bir su pompası ve 620L bir su tankı ile donatılmış olarak geliyor. Romen işadamı Robert Operea, araba için fikir buluş yarışları için araç trafiği binadan sevgisi ile birleşince felaket vurdu bölgelerdeki halkı kurtarmak tecrübesinin bir sonucudur. )
  • Extreme Rescue Vehicle Aims To Revolutionise Disaster Response 2017
daha fazla göster daha az göster

    Yorumlar (0)