Sıradaki
5
İptal

Film Tutkunu İçin Ölmeye Yolculuğu Korkunç ‘Ölüm Yarışı’ Kopya Araba Oluşturur


  • 19 Ekim 2017, Perşembe - 11:57 tarihinde eklendi.
  • Kategori Otomobil ve Taşıtlar

  • A TEAM of film fanatics have built their very own car equipped with machine guns and an RPG. Inspired by the 2008 movie Death Race, which starred British actor...
    A TEAM of film fanatics have built their very own car equipped with machine guns and an RPG. Inspired by the 2008 movie Death Race, which starred British actor Jason Statham, the car started life as a Chrysler 300. Angelo Zannin, 47, and his team Z Montagen, a group of shop fitters from Braunschweig, Germany, managed to build the vehicle in just a few months. The car conversion cost the dedicated team €20K (£15,754) to build as it was in terrible condition when it arrived at their garage. Similar to its movie counterpart, the car boasts an arsenal of weapons and gadgets and can even emit smoke from the back and has a push button ignition.


    ( Film fanatik bir TAKIM makineli tüfek ve RPG ile donatılmış kendi araba inşa etmişlerdir. İngiliz aktör Jason Statham rol aldığı 2008 film Ölüm Yarışı, ilham, araba 300 Chrysler olarak hayatına başladı. Braunschweig, Almanya'dan dükkanı tesisatçıları Angelo Zannin, 47, ve ekibi Z Montagen, bir grup, birkaç ay içinde aracın kurmayı başardı. Araç dönüşüm garaj kendilerine geldiğinde çok kötü durumdaydı olarak inşa 15,754 (£) takımımız €20 bin dolar maliyet. Film muadili benzer, araba silah ve araçlar bir cephanelik bulunuyor ve arkadan duman yayabilir ve hatta bir düğme ateşleme vardır. )
  • Ride To Die For Movie Buff Builds Fearsome ‘Death Race’ Replica Car 2017
daha fazla göster daha az göster

    Yorumlar (0)