Sıradaki
5
İptal

Hava Harp Okulu'nda Yapılan Darbe Girişimi Hazırlıklarına İlişkin Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı


 • 6 Kasım 2017, Pazartesi - 15:50 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • Hava Harp Okulu'nda darbe girişimine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

  15 Temmuz darbe girişiminde Hava Harp Okulu’nda darbe koordinatörleri tara...
  Hava Harp Okulu'nda darbe girişimine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

  15 Temmuz darbe girişiminde Hava Harp Okulu’nda darbe koordinatörleri tarafından yapılan toplantı ve darbe girişimi anları ile darbeci askerlerin vatandaşlara ateş etme anlarının bulunduğu yeni görüntüler ortaya çıktı. Habertürk Haber Merkezi'nden Serdar Kulaksız'ın haberine göre, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul Hava Harp Okulu'nda görevli subaylarında aralarında bulunduğu 34'ü tutuklu 44 şüpheli hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle açılan dava dosyasına giren güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

  Hava Harp Okulu'na ait güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde 14 Temmuz 2016'da başlayan Hava Harp Okulu'ndaki darbe girişimi hazırlıkları yer alıyor. Kamera görüntüleri arasında Hava Harp Okulu'nda yapılan toplantıya ait görüntüler de bulunuyor.

  SİVİL KIYAFETLE GELMİŞ
  Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında 4'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in sivil kıyafetle harp okuluna gelişi de görüntüler arasında.VATANDAŞA VE POLİSE ATEŞ EDİLME ANLARI KAMERADA
  15 Temmuz darbe girişimi başlangıcı ve öncesinde yapılan görevlendirme ile darbeci askerlerin sivil araçları ile harp okuluna gelme görüntüleri, darbe girişimi anları, Hava Harp Okulu personeli olan darbeci askerlerin silahlarla mevzilenmeleri ve dışarıdaki polis ekiplere ve vatandaşlara ateş açma anları görüntülerde yer alıyor.

  HELİKOPTERLERİN ÇIKARTILMA GÖRÜNTÜLERİ
  15 temmuz darbe girişimi başlangıcı ve darbe girişiminde işgal bölgelerine hava yolu ile asker sevklerinde kullanılan Hava Harp Okulu helikopterlerinin hangardan çıkartılma anları da dosyada yer alan diğer görüntüler arasında.

  DARBEDE KULLANILMAK ÜZERE HAZIRLANMIŞ MÜHİMMAT GÖRÜNTÜLERİ
  Darbe kalkışmasının bastırılmasından sonra, Hava Harp Okulu destek VİP nizamiyesinden elde edilen darbe girişiminde kullanılmak üzere hazırlanmış patlayıcı ve mühimmatların görüntüleri de dosyada yer alıyor.
 • fetö
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)