Sıradaki
5
İptal

Böyle Öğretmen Görülmedi


 • 6 Kasım 2017, Pazartesi - 22:15 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • Suriye sınırındaki Gaziantep’in Oğuzeli İlçesinde Yeşildere Cumhuriyet ilköğretim okulunun sınıf öğretmeni Halil İbrahim Zehir, okulun bahçesi...
  Suriye sınırındaki Gaziantep’in Oğuzeli İlçesinde Yeşildere Cumhuriyet ilköğretim okulunun sınıf öğretmeni Halil İbrahim Zehir, okulun bahçesine çizdiği sayı tablosu ile öğrencilerine matematik dersini sevdiriyor. Öğrenciler, hem oyun oynuyor hem de ders görüyor.

  Yeşildere Cumhuriyet İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Halil İbrahim Zehir, okulun bahçesindeki beton zemine sayılardan oluşan tablo çizdi. Matematikte kullanılan çarpma, bölme, toplama, çıkarma gibi her işlemi, bu tablo üzerine gösteren Zehir, öğrencilerine hem oyun oynatıyor hem de ders veriyor. Öğrenciler, beden eğitimi dersindeki gibi oynayarak, matematiksel işlemleri öğreniyor.

  Boya ve sayı kalıplarla matematiği sevdiriyor.

  Sınıf öğretmeni Zehir, okul bitimlerinde 2 gün süren çalışma ile tabloyu hazırladığını belirtirken, kağıttan hazırladığı sayı kalıpları ve okul deposundaki boyadan faydalandı. Çocuklara Matematik dersini sevdirmek için 3 yıl önce uygulamayı başlatan Zehir, "Amacım çocuklara özellikle 4. sınıf öğrencilerinin görerek öğrenmelerini sağlamak. Çocuklar bu şekilde oyun oynayarak öğreniyorlar. Okul bittikten sonra boş zamanlarımda bu tür şeyler yapıyorum, öğrencilerim için. Bu şekilde teneffüsler öğrenciler için daha eğlenceli geçiyor. Öğrencilerin sayılar ve işlemler konusunu çok iyi anladıklarını ve öğrendiklerini de görebiliyorum" dedi.
  Halil İbrahim Zehir,“ 3 yıl önce yaptığım çalışma. Amacım çocuklara özellikle 4. Sınıf öğrencilerinin görerek öğrenmelerini sağlamak. Çocuklar bu şekilde oyun oynayarak öğreniyorlar. Okul bittikten sonra boş zamanlarımda bu tür şeyler yapıyorum öğrencilerim için. Bu şekilde teneffüsler öğrenciler için daha eğlenceli geçiyor. 1. Sınıf öğrencilerinde ise öğrenme anlamında baya katkı sağaladı. Sayıları daha iyi öğreniyorlar" dedi.

  Öğrenciler ise öğretmenlerinin uyguladığı yöntem sayesinde matematik dersini daha kolay anladıklarını belirtirken sayılar ve işlemleri çok rahat yapabildiklerini kaydetti.

  Veliler ise çocuklarının oyun oynayarak, ders öğrenmeleri nedeniyle mutlu olduğunu belirterek öğretmen Halil İbrahim Zehir'e teşekkür etti.
 • haberler
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)