Sıradaki
5
İptal

Abd,ve Türkiye Birlikte Pkk Ve Gülen Hareketini De Içeren Tüm Teröristlerle Birlikte Savaşmayı Kabul Etti


 • 25 Kasım 2017, Cumartesi - 01:34 tarihinde eklendi.
 • Kategori FETÖ

 • Washington ve Ankara, sadece deaş ile savaşmakla kalmayıp, Kürt PKK ve Fetullah Gülen hareketini de içeren "tüm terörist örgütlere" karşı güçlerin...
  Washington ve Ankara, sadece deaş ile savaşmakla kalmayıp, Kürt PKK ve Fetullah Gülen hareketini de içeren "tüm terörist örgütlere" karşı güçlerini birleştirmeye karar verdiler. Başkanlık, Recep Erdoğan'ın Donald Trump ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra şunları söyledi.
  İki lider, "Cumhurbaşkanı Vladimir Putin'in Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani'yi bu haftanın başında barındırdığı" Suriye'deki son gelişmeler, ikili ilişkiler ve Rusya'nın Soçi'deki zirveyi de görüştüler "açıklamasında bulundu.Daha önce, Türkiye dışişleri bakanı, Washington'un ayrıca ABD tarafından yönetilen Suriye Demokratik Güçleri için omurga görevi gören bir Kürt militarı olan Halkın Koruma Birimlerini (YPG) silah altına almayı kabul ettiğini iddia ettiğini açıklamıştı.
  Dış İşleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, "YPG'ye silah sağlanması konusundaki rahatsızlığımız bir kez daha Bay Trump'a iletildi ... Trump, açık bir şekilde YPG'ye silah vermemesi yönünde talimat verdiğini" söyledi. "YPG'ye silah verilmeyeceği " sözünü ver dedi.
 • abd gulen fetö
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)