Sıradaki
5
İptal

Beyaz Saraydan Türkiye'ye Afrin Çağrısı


 • 26 Ocak 2018, Cuma - 10:50 tarihinde eklendi.
 • Kategori Son Haberler

 • ürk Silahlı Kuvvetleri'nin, Özgür Suriye Ordusuyla birlikte Afrin'a yönelik başlattığı Zeytin Dalı operasyonu devam ediyor.

  Operasyonun 6'ınc...
  ürk Silahlı Kuvvetleri'nin, Özgür Suriye Ordusuyla birlikte Afrin'a yönelik başlattığı Zeytin Dalı operasyonu devam ediyor.

  Operasyonun 6'ıncı gününde Afrin kırsalındaki PYD mevzileri obüs ve top atışlarıyla ateş altına alındı.

  Bu arada İsviçre'nin Davos kentinde devam eden 48'inci Dünya Ekonomik Forumu'na katılan Beyaz Saray İç Güvenlik Danışmanı Tom Bossert, Türkiye'ye çağrıda bulundu:
  "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, güney sınırlarınızdaki meşru güvenlik kaygılarınızı anlıyoruz ve bu endişeleri gidermek için sizinle çok daha yakın çalışacağız. Ama aynı zamanda, barışçıl bir Suriye'ye sahip olmak ve Suriye'nin kuzeybatısında şiddeti tırmandırmamak için uzun vadeli stratejik hedefleri görebileceğinizi de ümit ediyoruz. Keza IŞİD'e karşı mücadelede Koalisyon'a destek verilerek Suriye'nin bu kesiminin daha iyi bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olunabilir. Böylece daha iyi güvenlik değerlendirmeleri yapabiliriz"

  Bu arada Kilis merkezinde yer alan Çalık Camisi, çarşamba akşamı bir roketin isabet etmesi sonucu büyük oranda hasar gördü.

  Afrin'den atıldığı bildirilen roketin camiyi hedef almasıyla tarihi caminin iki kubbesinden biri içeride namaz kılanların üzerine yıkılmıştı.

  Saldırıda 2 kişi yaşamını yitirmiş, 13 kişi de yaralanmıştı.

  Perşembe günü düzenlenen cenaze töreninde biri Türk diğeri Suriye uyruklu vatandaş, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuklarına uğurlandı.
 • Beyaz Saraydan Türkiye'ye Afrin Çağırısı Haber İzle Haber İzle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)