Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Orhan Gencebay Ve Birçok İsim Mesam'dan İstifa Etti


 • 10 Şubat 2018, Cumartesi - 12:12 tarihinde eklendi.
 • Kategori TV & Magazin

 • Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nde sular bir türlü durulmuyor!.. Arif Sağ ve Orhan Gencebay arasındaki tartışma büyüdü. Orhan Genceb...
  Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nde sular bir türlü durulmuyor!.. Arif Sağ ve Orhan Gencebay arasındaki tartışma büyüdü. Orhan Gencebay, bugün dört arkadaşıyla birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek MESAM’dan istifa ettiğini açıkladı.
  İşte istifa dilekçesi:

  Bu açıklamayı, şahsım ve benim gibi olup bitenlerden rahatsız olarak Mesam Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa eden Fuat GÜNER, Recep ERGÜL, Ahmet Selçuk İLKAN ve Suat SUNA adına yapıyorum.

  Yönetim Kurulu Üyeliğinden bugün itibariyle istifa ettiğimiz MESAM’da yaşananlar ile ilgili bir açıklama zorunluluğu doğmuştur. Ancak, öncelikle şahsımla ilgili son birkaç gündür pek çok asılsız ve maksatlı haberler yayınlandığı için, genel sorunlara geçmeden önce, bu maksatlı haberlerle ilgili kısa bir açıklama yapmak istiyorum.

  En başta Arif Sağ'ın söylediği, yazdığı veya yazdırdığı haberler olmak üzere; son derece maksatlı, tamamen gerçek dışı, benim söylediklerimi, yazdıklarımı saptırtarak yorumlayan ve yorumlatan, beni yanlış tanıtma istemiyle, belki de planlı olan bu haberleri art niyetli ithamları, çabaları şiddetle kınıyor ve reddediyorum.

  Arif Sağ yarım asırdan fazladır dostumdu, fakat bu dostluk artık bitmiştir. Son zamanlarda basına verdiği demeçlerde, şahsıma hakaret eden, son derece saygısız ve gerçek dışı saçma sapan, art niyetle verdiği bilgilerden dolayı bu dostluğu kendisi bitirmiştir. Kendisine sağlıklar diliyorum.

  Mesam Y.K. Başkanlığından ayrılırken Yönetim Kuruluna hitaben yazdığım 3 sayfalık dilekçemdeki bütün söylediklerimin arkasındayım.

  Ben istifa dilekçemi Kamuoyuna, basına değil, Yönetim Kuruluna hitaben yazmıştım. Mesam’ın mahremiyetinde kalarak Yönetim Kurulunda değerlendirilmesi gereken dilekçemin mahremiyeti korunamamış, polemik konusu oluşturmak isteyen birileri tarafından maksatlı olarak Mesam dışına servis edilmiştir. Fakat bu olayın inanılması çok zor olan ve hayret ettiren en acı yönü ise Yönetim Kurulundaki bazı üyelerin, Mesam’ın mahremiyetine sahip çıkmaları gerekirken, sahip çıkmamışlardır. Bu mahremiyeti hiç önemsemeden, istifa dilekçemde yazdığım gerçekleri anlatan görüşlerime tahammül edemeyerek, bunları sanki basına ben vermişim gibi, belli ki şahsımdan nefret ederek, karşılık olarak yazdıkları saptırılmış ifadelerle dolu olan, şahsıma bin türlü hakaretlerle saldırarak, saçma sapan görüşlerini ve değerlendirmelerini medya yoluyla herkese sunarak Mesam’ın gizliliğini yerle bir ederek; Mesam’a çok büyük zarar vermişlerdir.

  Ve bunu yaparken de, bir grup yönetim kurulu üyesinin şahsi görüşünü, kurum imkan ve kaynaklarını kullanarak basına servis etmişlerdir. Bana göre bu olay büyük bir suçtur ve Mesam Haysiyet Kurulu olaya el koyarak bu kişileri Mesam’dan derhal ihraç etmelidir.

  Çünkü Mesam’ın mahremiyetini Mesam dışına ifşa edenlerin, kamuoyuna açıklayanların ihraç edildiğini çok iyi biliyoruz. Kısa bir süre önce Mesam Yönetim Kurulu Üyesi olan Suat Suna, “Mesam’ın sırlarını dışarıya açıkladı” şeklindeki gerçek dışı ve hiçbir delili olmayan haksız bir suçlama ile Mesam’ dan ihraç edilmiştir. Bu işlem muhalefetimize, Suat Suna’nın suçsuz olunduğu bilinmesine ve ortaya konulmasına rağmen Yönetim Kurulunda, yukarıda bahsettiğim ve basına gönderilen yazıda da imzası bulunan kişiler tarafından oy çokluğu ile Haysiyet Kuruluna sevk edilerek gerçekleştirilmiştir. Ayrıca dilekçemi MESAM dışına çıkartanların, şahsıma zarar vermek için dilekçemin içeriğini saptırarak art niyetli başka amaçlar için kullanmak istediği şüphesini taşımaktayım. Maksatlı olarak dışarı sızdırılan dilekçemde dile getirdiğim gerçeklerden dolayı, bazı yönetim kurulu üyelerinin şahsımı hedef alan terbiye ve saygı dışı ifadeleri karşısında, yönetim kurulunda birlikte görev yaptığımız yönetim kurulu üyeleri Recep Ergül, Ahmet Selçuk İlkan, Suat Suna ve Fuat Güner de MESAM Yönetim Kuruluna ortak bir dilekçe yazarak, “Sayın Orhan GENCEBAY’ın, Başkanlıktan istifa ederken uyarı mahiyetinde dile getirdiği tüm görüş ve düşüncelerinin altına bizler de imza atıyoruz.” demişlerdir.
 • Magazin Orhan Gencebay Orhan Gencebay Ve Birçok İsim Mesam'dan İstifa Etti
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)