Sıradaki
5
İptal

Pastane Açması Tarifi


 • 30 Mayıs 2018, Çarşamba - 09:07 tarihinde eklendi.
 • Kategori Yemek Tarifleri

 • 5-6 su bardağı un,
  1 su bardağı ılık süt,
  1 su bardağı ılık su,
  1/2 su bardağı sıvı yağ,
  1 adet 42 g’lık yaş maya,
  2 yemek kaşığı şeker,
  2 t...
  5-6 su bardağı un,
  1 su bardağı ılık süt,
  1 su bardağı ılık su,
  1/2 su bardağı sıvı yağ,
  1 adet 42 g’lık yaş maya,
  2 yemek kaşığı şeker,
  2 tatlı kaşığı tuz,
  100 gr oda sıcaklığında olduğundan daha yumuşak tereyağ,
  Üzeri için 1 adet yumurta sarısı, susam, çörek otu.
  ********************

  Eveett 2 günlük bir aranın ardından tekrar sizlerleyim. Cuma günü facebooktan düzenlediğim “yarın ne yayınlasam” anketinden açma en çok oyu alan tarif oldu. Gerçi bu Tarifi cumartesi günü yayınlamam gerekiyordu ama yoğun bir hafta sonu geçirdim ve bilgisayarımı açmaya bile vaktim olmadı inanın.

  Hani diyordum ya sahurda hamur işi yiyoruz biz diye. Hah işte bu da o hamur işlerinden:) Yumuşacık, tam sahurluk bir tarif. Şimdi ramazandayız diye sahurluk diyorum tabi ben. Ramazandan sonra da kahvaltılarınız için, günleriniz, misafirleriniz için harika bir seçenek.

  Bu arada söylemeden geçmeyeyim çöret otu çok faydalı bir tohum. Kullanabildiğiniz her türlü hamur işinde kullanmaya çalışın. Ayrıca küçük bir kap içinde elinizin altında bir yere koyarsanız arada ağzınıza 1-2 tane atıp çiğneyebilirsiniz. Ancak günde 2 gramdan fazla tüketmek zararlıymış. Çoğu zarar azı karar kısacası.

  Aşağıdaki miktarlarla pastanede satılanlar büyüklüğünde 14 adet açma çıktı. Siz büyüklüğünü kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Şekil vermesi biraz sıkıntılı oluyor. En azından benim için öyle oldu:) Pişmeden önce şekilsiz görünseler de pişerken çok güzel kabardıkları için düzeliyorlar endişeniz olmasın.

  Lezzetle kalın…
 • Pastane Açması Tarifi yemek tarifleri izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)