Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Tek Malzemeli Muzlu Dondurma Tarifi


 • 31 Mayıs 2018, Perşembe - 09:05 tarihinde eklendi.
 • Kategori Tatlılar

 • Bugün size dünyanın en az malzemeli ve en kısa Dondurma tarifini vereceğim. Yabancı bir sitede görmüştüm bir süre önce. Bi ara mutlaka denenecek ta...
  Bugün size dünyanın en az malzemeli ve en kısa Dondurma tarifini vereceğim. Yabancı bir sitede görmüştüm bir süre önce. Bi ara mutlaka denenecek tarifler arasında bekliyordu ilk gördüğümden beri. Geçen hafta marketten aldığım muzlar çok lezzetli çıkınca ertesi gün gidip Dondurma yapmak için biraz daha aldım.

  3 adet irice Muz kullandım. 2 kişiye rahatça yetecek kadar Dondurma çıktı. Siz yeme kapasitenize göre miktarı azaltıp çoğaltabilirsiniz. Zaten bu yüzden tarifte miktar da belirtmedim. Sadece fikir olması açısından benim ne kadar kullandığımı belirttim.

  Tarif gerçekten çok pratik. Muzları doğramak 2 dakika, beklemeyi saymıyorum, rondodan geçirmek 2 dakika = toplamda emek sarfetme süresi 4 dakika.

  Diyet yapanlar için de tüketilebilir bir tarif. Muzu çok tavsiye etmezler diyetisyenler diyet boyunca aslında. Yenirse de yarım yenebileceğini söylüyorlar. Yarım Muz bu tarifte 1 toptan daha az edecektir. Bir top dondurma muhtemelen 3/4 muza tekabül ediyor. Diyetisyeninize bu özel tariften bahsedip Tek seferlik izin alarak ev yapımı dondurma keyfi sürebilirsiniz sanıyorum.

  Kremamsı bir yapısı, çok hoş ve yoğun bir aroması ve mis gibi Muz kokusu var. Bunu yedikten sonra bir daha dışarda muzlu dondurma yemek istemeyeceğinize eminim. Aslında emin değilim öyle olacağını umuyorum sadece:) Neden derseniz; son dönemde damak tadımızı hazır gıdalarla öyle harap bir hale getirdiler ki artık gıdaların gerçek tadını hatırlayamaz olduk. Mesela hazır muzlu puding karışımlarının kokusu gerçek muz kokusuyla aynı mı sizce? Peki ben size dondurma mis gibi muz kokuyor dediğimde aklınızda canlanan muz kokusu hangisi oldu? Bu dondurmayı yedikten sonra düşünün bir de bunları.

  Afiyetle kalın…
 • Tek Malzemeli Muzlu Dondurma Tarifi tatlılar izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)