Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Mısır Ekmeği Tarifi


 • 12 Haziran 2018, Salı - 08:56 tarihinde eklendi.
 • Kategori Yemek Tarifleri

 • Malzemeler:
  1 yumurta,
  1 su bardağı süt,
  1/2 su bardağı sıvı yağ,
  2,5 su bardağı mısır unu,
  1 paket kabartma tozu,
  Tuz.

  Benden en çok istenen tariflerden...
  Malzemeler:
  1 yumurta,
  1 su bardağı süt,
  1/2 su bardağı sıvı yağ,
  2,5 su bardağı mısır unu,
  1 paket kabartma tozu,
  Tuz.

  Benden en çok istenen tariflerden biriydi Mısır Ekmeği. Daha önce yapmayı denediyseniz veya nasıl yapıldığı konusunda araştırma yaptıysanız onlarca farklı yapım şekli olduğunu görmüşsünüzdür muhtemelen. Benim Mısır ekmeğim de böyle işte. Ben severek yiyorum, çok sevdiğiniz bir tarifiniz varsa dahi bunu bir kez olsun denemenizi tavsiye ederim. Özellikle çorbaların yanında tüketmeyi çok seviyorum ben. Hazır havalar da çorba havasına girmişken özellikle paylaşmak istedim zaten.
  Yorumlarda siz Mısır ekmeğini nasıl yapıyorsunuz, yanında neler seviyorsunuz paylaşırsanız çok sevinirim. Hele de bu işin piri Karadenizlilerden çok güzel bilgiler çıkacağına eminim.
  Ben Ekmeği marketten aldığım normal mısır unuyla yapıyorum. Karadenizliler için hiç yeme daha iyi denecek bir şey olabilir muhtemelen. Ben de kendi memleketimden alıştığım lezzetlerin market raflarındaki versiyonları için aynı şeyi düşünüyorum, oradan biliyorum. Ama bir şeyin gerçek lezzetini bilmeyince sorun olmuyor be, çok da şeetmemek lazım:)
  Afiyetle kalın...
 • Mısır Ekmeği Tarifi yemek tarifleri izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)