Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Rusya'daki Sarrac ve Hafter görüşmesinin perde arkası


 • 13 Ocak 2020, Pazartesi - 17:07 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • Hacıoğlu Rusya'daki Sarrac ve Hafter arasındaki görüşmelere ilişkin programı Rus tarafının da tam olarak bilmediğini belirtirken, ikilinin Moskova'd...
  Hacıoğlu Rusya'daki Sarrac ve Hafter arasındaki görüşmelere ilişkin programı Rus tarafının da tam olarak bilmediğini belirtirken, ikilinin Moskova'da nasıl bir atmosferde bir araya geleceklerini programın gidişatının belirleyeceğini ifade etti. Hacıoğlu ayrıca, anlaşmanın imzalansa da problemlerin bir çırpıda çözülemeyeceğine de vurgu yaptı.

  Hacıoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

  "Önce Türkiye ve Rusya heyetleri bir araya gelecek görüşecek. Ardından Hafter ve Sarrac'ın bu ikiliye katılması ve Türkiye - Rusya gözetiminde ikili tarafların görüşmelerin gerçekleşmesi bekleniyor. Rusya büyük bir beklenti içinde değil. Rusya için, 4 yıl sonra tarafların görüşmesi önemli. Yine Rusya tarafı bu görüşmeyi kısa olmayan bir yolun başlangıcı olarak tarif etmekte. Sanırım bir çerçeve ateşkes anlaşması yapılacak ve buna uyulması da birçok faktöre bağlı aslında. Ancak şunu anlamak gerek, Sarrac ve Hafter barış anlaşmasını imzalayacak. Ancak problemlerin bir çırpıda çözülemeyeceği vurgusu var. Kalıcı bir çözüm Rusya'dan beklenmemeli, bunun ilk adım olduğu vurgusu var."
 • rusya haber sarrac libya
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)