Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Muz Salyangozu


 • 15 Haziran 2020, Pazartesi - 09:52 tarihinde eklendi.
 • Kategori Komik ve Mizah

 • Muz salyangozlar Kuzey Amerika karasal olan salyangozlar cins içeren Ariolimax . Onlar da, yeşilimsi kahverengi, ten rengi veya beyaz olabilir rağmen Genell...
  Muz salyangozlar Kuzey Amerika karasal olan salyangozlar cins içeren Ariolimax . Onlar da, yeşilimsi kahverengi, ten rengi veya beyaz olabilir rağmen Genellikle (muz terminoloji gitmesine sebebiyet verir) sarı parlaktır.
  Aynı zamanda, yeşilimsi kahverengi, açık kahve renkli veya beyaz olabilir, ancak muz salyangozlar, genellikle (muz terminolojisine mahal) parlak sarı. Türler Ariolimax columbianus bazen bu hayvan görünüyor neredeyse tamamen siyah böylece kapsamlıdır siyah lekeler var. Bireysel salyangozlar gıda tüketiminde değişiklikler, ışığa maruz kalma, ve nem düzeyleri ile rengi değişir. Renk aynı zamanda bir sümüklü böcek sağlıklı ya da yaralı olduğu veya hangi yaş öyle olmadığını gösterebilir.

  Pasifik muz sülük karasal dünyanın en büyük ikinci tür olan sümüklü böcek 25 uzun santimetre (9.8 in) ve 115 gram (4,1 ons) ağırlıkları kadar büyüyen, dünyada. (En büyük sümüklü böcek türdür Limax cinereoniger uzunluğu 30 cm ulaşabilir Avrupa, (12).) Muz salyangozlar 1-7 yıllık bir ortalama ömrü vardır.

  Bir olması (diğer gastropodlar ve diğer yumuşakçalar gibi) Muz salyangozlar radula'ait , mikroskobik diş sıraları kaplı anatomik yapı şerit benzeri; radula'ait beslemek için kullanılır. Bireyler hareket edebilen 6 1 / 2 dakikada inç (17 cm) olabilir.
 • komedi
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)