Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

TCG Anadolu Uçak GemisiI 2020 De Bittiginde Böyle Olacak Inşallah


 • 4 Nisan 2017, Salı - 14:20 tarihinde eklendi.
 • Kategori Teknoloji

 • Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile SEDEF Gemi İnşaatı Sanayi AŞ, Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD) Projesi'ne ilişkin sözleşme imzalayacak. Tam y...
  Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile SEDEF Gemi İnşaatı Sanayi AŞ, Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD) Projesi'ne ilişkin sözleşme imzalayacak. Tam yüklü deplasmanda 27 bin 436 ton ağırlıkta ve 231 metre boyunda inşa edilmesi planlanan LDP, Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterinde yer alan en büyük deniz platformu olacak.

  SSM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı doğrultusunda yurtiçinde inşa edilecek LPD, bin 200 personel ile birlikte helikopterleri, dikine iniş kalkış yapabilen uçakları, insansız hava araçlarını, tanklar ve farklı tipte araçları, ana üs desteği olmadan kriz bölgelerine taşıyabilecek ve havuzunda taşıyacağı çıkarma araçları ile çıkarma operasyonlarına katılabilecek.

  LPD gerektiğinde, bünyesinde yer alan tam teşekküllü hastane ve ameliyathane imkanı sayesinde doğal afet yardımı, insani yardım ve mülteci tahliye harekatları kapsamında kullanılabilecek.

  Ayrıca proje kapsamında, Aselsan-Havelsan İş Ortaklığı tarafından, STAMP VE STOP Silah Sistemleri Savaş Yönetim Sistemi Entegrasyon ve İşletim Yazılımı Genesis-Advent, Radar Elektronik Taarruz ve Karşı Tedbirleri sistemlerini içeren Elektronik Harp Suiti, Kızıl Ötesi İz Takip Sistemi, Elektro Optik Dayrektör, Torpido Karşı Aldatma Sistemi gibi sistemler de milli olarak geliştirilecek.

  Tam yüklü deplasmanda 27 bin 436 ton ağırlıkta ve 231 metre boyunda inşa edilmesi planlanan LDP, Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterinde yer alan en büyük deniz platformu olacak.
  TCG Anadolu is a planned amphibious assault ship of the Turkish navy. It is to be named after the region of Anatolia (Anadolu in Turkish), which forms the core of Turkey. The construction is taking place at Sedef Shipbuilding Inc. in Istanbul and is expected to be completed in 2020.
  The SEDEF–Navantia consortium won the tender for the LPD/LHD Strategic Projection Vessel project and TCG Anadolu will use the same design as that of the Spanish ship Juan Carlos I. All of the ship's weapons system will be procured by Turkish firms Havelsan and ASELSAN
 • aselsan uçak uçak gemisi en büyük uçak gemisi devasa uçak gemisi gemi türkiyenin tcg uçak gemisi
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)