Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Kuzey Kore ABD'ye Meydan Okudu Savaşa Hazırız


 • 11 Nisan 2017, Salı - 21:15 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kore Yarımadası’na savaş gemilerini göndermesinin ardından Pyongyang yönetimi Washington’a meydan okudu. Kuz...
  Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kore Yarımadası’na savaş gemilerini göndermesinin ardından Pyongyang yönetimi Washington’a meydan okudu. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Amerika’nın istediği her türden savaşa girmeye hazır oldukları” belirtildi.

  Kuzey Koreliler bölgede yaşananlardan endişeli: “Korkmuyoruz. Barışı seviyoruz ancak bunun için asla yalvarmayacağız. Birileri bizi kışkırtmaya kalkacak olursa, kendimizi en güçlü biçimde savunuruz ve işleri kendi yöntemimizle halletmeye devam edeceğiz.”; “Amerika Güney Kore’deki kuklaların ve Japon gericilerin yaptığı füze denemelerini umursamıyor. Bence ABD’nin ordumuzun kendisini savunmak için yaptıklarını şikayet etmesi için hiçbir neden yok. Amerika’nın çifte standart uygulamaya son vermesi gerektiğini düşünüyorum.”

  Amerikan Deniz Kuvvetleri’ne bağlı bir filo Kuzey Kore’nin son dönemde yaptığı bir dizi füze denemesinden sonra Güney Kore ile ortak tatbikat yapmak amacıyla Kuzey Kore açıklarına gönderilmişti.

  21 Nisan’a kadar sürecek tatbikata 2 bin 500’ü Amerikalı ve bin 200’ü Güney Koreli olmak üzere yaklaşık 3 bin 700 askeri personelin katıldığı belirtiliyor.

  Son gelişmeler nedeniyle Pasifik’te hareketlilik yaşanırken, Kuzey Kore devlet radyosundan yine şifreli mesajlar yayınlandı. Yayınlanan sayı dizilerinin yurt dışındaki casuslara gönderilen şifreli talimatlar olduğu tahmin ediliyor.
 • savaş gemileri pyangyang yönetimi washington güney kore haber izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)