Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

CHP Bildirisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'den Suç Duyurusu


 • 8 Kasım 2016, Salı - 20:22 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • CHP Bildirisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'den Suç Duyurusu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Par...
  CHP Bildirisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'den Suç Duyurusu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Meclisi üyeleri hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulundu. CHP'den suç duyurusuna yanıt geldi: Çok iyi yapmışlar

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP, CHP Parti Meclisi'nin Cumhuriyet gazetesi yazarları ve HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasının ardından yayımladığı bildiri hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP'den suç duyurusuna yanıt geldi: "Çok iyi yapmışlar. Mahkemede hesaplaşmaktan memnun oluruz. Kim teröre destek veriyor tek tek mahkemede kanıtlarız."

  CHP'nin dün yayımladığı Parti Meclisi bildirisinde "Cumhuriyet gazetesine yönelik dava sona erdirilmeli, basına, okullara, üniversitelere yönelik her türlü baskıya son verilmeli" diyerek, HDP'li 10 milletvekilinin tutuklanmasının anayasaya aykırı olduğunu belirtmişti. Söz konusu bildiri hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan suç duyurusunda bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminin adından Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na olan dahil açtığı bütün davaları bir kereliğine geri çektiğini açıklamıştı.

  AK PARTİ'DEN DE SUÇ DUYURUSU

  AK Parti, CHP Parti Meclisi'nin açıkladığı bildiri hakkında suç duyurusunda bulundu. AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "CHP siyaseti değil terör örgütlerini, destekçilerini koruyan tutumuyla Türkiye partisi olup olmadığı konusunda kendisini tartışmaya açmıştır. CHP PM bildirisi baştan sona partimize,Cumhurbaşkanımıza,milletimize ve ülkemize yönelik hakaret ve iftiralarla, yalan beyanlarla doludur. CHP'nin PM bildirisine karşı AK Parti olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suçduyurusunda bulunulmuştur. CHP, terör örgütlerinin yanında, Cumhuriyetin ve halkın karşısında durdukça bu milletten gereken dersi almaya devam edecektir" dedi.
 • CHP Bildirisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'den Suç Duyurusu CHP Bildirisi için Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'den Suç Duyurusu
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)