Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Ocak Ayından Sonra 18 Yaş Altına da Emeklilik Fırsatı Geliyor


 • 8 Kasım 2016, Salı - 20:32 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • Ocak Ayından Sonra 18 Yaş Altına da Emeklilik Fırsatı Geliyor

  Başbakan Yardımcısı Şimşek, 18 yaş altı genç ve çocukların da velileri, vasiler...
  Ocak Ayından Sonra 18 Yaş Altına da Emeklilik Fırsatı Geliyor

  Başbakan Yardımcısı Şimşek, 18 yaş altı genç ve çocukların da velileri, vasileri aracılığıyla Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılımına ilişkin çalışma yaptıklarını söyledi.

  Başbakan Yardımcısı Şimşek, 18 yaş altı genç ve çocukların da velileri, vasileri aracılığıyla BES'e katılımına ilişkin çalışma yapıldığını açıkladı.

  REFAHI ARTIRMANIN EN ÖNEMLİ ARAÇLARINDAN BİRİ

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada, BES'in, vatandaşların emeklilik dönemindeki refahının artırılması hedefindeki en önemli araçlardan biri olduğunu söyledi.

  Şimşek, son 3 yılda kaydedilen olumlu sonuçların BES'in kapsayıcılığının artırılması noktasında daha fazla çalışmak için kendilerini motive ettiğini belirtti.

  ÇOCUKLARIN YENİ KUMBARASI "BES" OLACAK

  BES kapsamında yapılan yeni çalışmaya değinen Şimşek, 18 yaş altı genç ve çocukların sisteme katılımına imkan sağlanmasına yönelik faaliyet yürüttüklerini bildirdi.

  ONLAR DA KATILACAK

  Şimşek, mevcut düzenlemeler çerçevesinde BES'e girecek katılımcıların fiil ehliyetine sahip bulunmasının zorunlu olduğuna dikkati çekerek, yapılacak çalışmayla bankacılık işlemlerinde olduğu gibi, velileri veya vasileri aracılığıyla, fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin de bireysel emeklilik sistemine katılabilmesini hedeflediklerini kaydetti.

  2017'DE TAMAMLANACAK

  Uluslararası çalışmaların, tasarruf alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılmasının önemini gösterdiğine işaret eden Şimşek, 18 yaş altı genç ve çocukların BES'e katılımının mümkün hale getirilmesine ilişkin çalışmaları 2017'de tamamlamayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

  Ocak'tan sonra 18 yaş altına da emeklilik fırsatı geliyor
 • Ocak Ayından Sonra 18 Yaş Altına da Emeklilik Fırsatı Geliyor Ocak'tan sonra 18 yaş altına da emeklilik fırsatı geliyor
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)