Sıradaki
5
İptal

Trump'ın Danışmanı 'Gülen Türkiye'nin Usame Bin Ladin'i' Dedi, Fetö'nün Etekleri Tutuştu


 • 12 Kasım 2016, Cumartesi - 11:21 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • Trump'ın Danışmanı 'Gülen Türkiye'nin Usame Bin Ladin'i' Dedi, Fetö'nün Etekleri Tutuştu

  Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı Flynn'ın F...
  Trump'ın Danışmanı 'Gülen Türkiye'nin Usame Bin Ladin'i' Dedi, Fetö'nün Etekleri Tutuştu

  Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı Flynn'ın FETÖ elebaşı Gülen'le ilgili sözlerinin ardından, Gülen'in avukatları paniğe kapıldı; apar topar yazılı açıklama yaptı.

  ABD Başkanlığına seçilen Cumhuriyetçi Donald Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn'ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin kaleme aldığı yazının ardından, Gülen'in avukatları paniğe kapılarak yazılı bir açıklamayla Trump'a uyarıda bulundu.

  APAR TOPAR AÇIKLAMA YAPTILAR

  Gülen'i savunan hukuk firması Steptoe & Johnson LLP, açıklamasında, Trump'ın başdanışmanı Flynn'ın kaleme aldığı makalenin "Trump'ın politikası olmadığını ümit ettiğini" belirtti.

  "SİYASİ BİR MESELA HALİNE GELMEMELİ"

  Elebaşı Gülen'in avukatları açıklamada, "İade süreci ciddi bir süreçtir, bu tür durumlarda ne yapılması gerektiği Türkiye'yle yapılan iade anlaşması uyarınca yönetilir. Siyasi bir mesele haline gelmemelidir." ifadesini kullandı.

  Avukatlar açıklamada, "ABD, güçlü demokratik kurumlara sahiptir ve buna bu tür konuların ele alındığı yargı da dahildir. Bunu gelecek hükümet için de ümit ediyoruz ve bundan eminiz." ifadelerine yer verdi.

  "TÜRKİYE'NİN USAME BİN LADİN'İ ABD'DE" DEMİŞTİ

  Trump'ın başdanışmanı Flynn, kaleme aldığı makalesinde dünyada bir kriz olduğunu ve bu dönemde gerçek dostların hatırlanması gerektiğini kaydetmişti.

  Flynn, makalesinde ABD'nin, elebaşı Gülen'e sığınak olmaması gerektiğine işaret ederek, "Arka bahçemiz Pensilvanya'ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington'ın gözü boyanırken NATO müttefikimiz Türkiye'ye engel olmak mantıksızdır. Türkiye'nin bakış açısıyla Washington, Türkiye'nin Usame bin Ladinine sığınak oluyor. 11 Eylül'den sonra Usame bin Ladin'in Türkiye'de güzel bir köyde yaşadığını ve aynı anda Türk vergi mükelleflerinin vergileriyle fonlanan 160 okulu işlettiğini öğrenseydik ne yapardık?" yorumunu yapmıştı.

  Trump'ın Başdanışmanı: ABD Fethullah Gülen'e Sığınak Olmamalı
 • Trump'ın Danışmanı 'Gülen Türkiye'nin Usame Bin Ladin'i' Dedi Fetö'nün Etekleri Tutuştu Trump'ın Danışmanı 'Gülen Türkiye'nin Usame Bin Ladin'i Fetö'nün Etekleri Tutuştu Gülen Türkiye'nin Usame Bin Ladin'i' Dedi feto fetö gülen darbe
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)