Sıradaki
5
İptal

Milli Savunma Bakanı Işık_ 20 Bin 88 Kişinin TSK ile Bağı Kesildi


 • 17 Kasım 2016, Perşembe - 12:48 tarihinde eklendi.
 • Kategori FETÖ

 • Milli Savunma Bakanı Işık_ 20 Bin 88 Kişinin TSK ile Bağı Kesildi

  Milli Savunma Bakanı Işık, "16 bin 423 öğrenciyle beraber değerlendiri...
  Milli Savunma Bakanı Işık_ 20 Bin 88 Kişinin TSK ile Bağı Kesildi

  Milli Savunma Bakanı Işık, "16 bin 423 öğrenciyle beraber değerlendirildiğinde 20 bin 88 kişinin Türk Silahlı Kuvvetleri ile bağı kesilmiştir" dedi

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri İşletmesi Başkanlığının 2017 yılı bütçeleri üzerinde görüşmeler başladı.

  Komisyonda konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türk Silahlı Kuvvetlerinden 3 bin 665 personelin FETÖ'yle irtibatlı olduğu için ihraç edildiğini ifade ederek, "Neticede 16 bin 423 öğrenciyle beraber değerlendirildiğinde 20 bin 88 kişinin Türk Silahlı Kuvvetleri ile bağı kesilmiştir. Ayrıca 2 bin 855 personelin de soruşturma işlemleri sürdürülmektedir." dedi.

  Işık, terörle mücadele çalışmalarına ilişkin de, "PKK terör örgütüne karşı mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Bu kanlı terör örgütüne geçtiğimiz 35 yıllık süre içerisinde karşılaştığından çok daha ağır zayiat verdirilmiştir. Türkiye terörle mücadelede dünyanın lider ülkelerinden biri konumuna gelmiştir. Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız." açıklamasında bulundu.
 • fetö darbe
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)