Sıradaki
5
İptal

Persona 5 Launch Trailer PS4


  • 20 Ekim 2017, Cuma - 16:31 tarihinde eklendi.
  • Kategori Oyun

  • Persona 5 is a game about the internal and external conflicts of a group of troubled youth who live dual lives. They have the typically ordinary day-to-day of ...
    Persona 5 is a game about the internal and external conflicts of a group of troubled youth who live dual lives. They have the typically ordinary day-to-day of a Tokyo high-schooler – attending class, after school activities and part-time jobs. But they also undertake fantastical adventures by using otherworldly powers to enter the hearts of people. Their power comes from the Persona, the Jungian concept of the “self;” the game’s heroes realize that society forces people to wear masks to protect their inner vulnerabilities, and by literally ripping off their protective mask and confronting their inner selves do the heroes awaken their inner power, and use it to strive to help those in need. Ultimately, the group of Phantom Thieves seeks to change their day-to-day world to match their perception and see through the masks modern-day society wears.


    ( Persona 5, ikili yaşayan bir grup sorunlu gençin çatışmaları ile ilgili bir oyundur. Okul faaliyetleri ve yarı zamanlı işlerden sonra normalde sıradan bir Tokyo yüksek öğretim gören sınıfına katılırlar. Fakat insanlarin yüreklerine girmek için dünyevi güçler kullanarak fantastik maceralar da üstleniyorlar. Güçleri Jung'un "ben" kavramı olan "Person" kavramından kaynaklanıyor; oyun kahramanları, topluluk güçlerinin insanın iç açıklarını korumak için maske taktığını ve kelimenin tam anlamıyla koruyucu maskesini kopararak içsel benliklerine karşı koyduğunu anlıyor; kahramanları uyandırıyor içsel güçlerini ve ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmeye çalışmak için kullanın. Sonuçta, Phantom Thieves grubu, günlük yaşamlarını algılamalarına uyacak ve günümüz toplumunun giydiği maskeler aracılığıyla görmeye çalışıyor. )
  • Persona 5 Launch Fragman PS4
daha fazla göster daha az göster

    Yorumlar (0)