Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...
 • 4 Ocak 2018, Perşembe - 15:55 tarihinde eklendi.
 • Kategori Bilim & Eğitim

 • Neden Ego Yaparız?

  Aslında ego yapılan bi’ şey değil. Zaten sende olanı sana koyamazsın. Ego her insanı yazılımında standart. Hatta yalnız değil ...
  Neden Ego Yaparız?

  Aslında ego yapılan bi’ şey değil. Zaten sende olanı sana koyamazsın. Ego her insanı yazılımında standart. Hatta yalnız değil kankaları var. Id, ego, superego beraber takılıyolar.

  MFÖ gibi. İd ilkel benlik. Yani Özkan. Süper ego da onu bastıran otorite figürü. Hadi o da Fuat olsun. Bu ikisini dengeleyecek bi şey lazım. İşte o ego. Yani Mazhar. Şimdi açık konuşalım Mazhar’da ego olmasın da kimde olsun?

  Freud ego bizi hayatta tutan şeydir demiş. E tabii ki bütün bunlar onun başının altından çıkıyor ne sandıydınız ya. Eğer pis sakallı 1930’larda bu kavramı ortaya atmasaydı ne sen garson azarlayabilcektin, ne patron sana mobbing yapacaktı. Hatta Fatih Terim bile puff diye ortadan kaybolabilirdi. Somethıng happenned everythıng is somethıng happened what can ı do sometımes.

  Ego benlik demektir. Benlik de kendini bilmektir. Yani benlik iyidir. Kötü olan bencillik. Bencillik de yok olma korkusundan geliyor. Sonrası panik. (canlandırma) ne demek masa yok? Sen benim kim olduğumu biliyo musun? (canlandırma) en çok bana soracaksınız saksı değilim ben. (sunum) işte bunları o panik yüzünden duyuyoruz. Aklınca insanlara (kafasını gösterir) burda olduğunu hatırlatıyor. Bilmiyorlar ki hatırlayanlar sürekli hatırlatanları asla hatırlamazlar.

  Farkındaysanız #ego para birimi kısaltması gibi. O da döviz bi yerde. Sen başkalarını ezince yükseliyor. Biri seni ezince düşüyor. Ama işte önemli olan egonun çokluğu alım gücü. Hayatına kaç kişiyi alabiliyorsun mesele o? Merkez bankanın piyasaya sürekli ego basması değil. Hem ünlü bir ekonomistin de dediği gibi çok ego hiç egodur oğlum yalnızlıktır sonu.

  Ha hiç ego yapmayın da demiyorum tabii hobi olarak yine yapın. Zaten ego dediğin bir filtre. Hayatı kendi bakış açına göre süzüyorsun. Nişantaşı’nda bir kliniğe gidip bu filtreleri acısız bir işlemle komple aldıramayız ama arada temizleyebiliriz. Ben yerine sen diyebiliriz, biz diyebiliriz. Egolu insanların masasına bir kap empati koyabiliriz. Hatta bu videoyu paylaşabiliriz. Hadi ego yapmayın da paylaşın videoyu. Hadi canım hadi. Hala paylaşmıyor ya. Kime diyorum koçum!! O hoooo!!!
 • nedenlerimiz
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)