Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Neden Stalk Yaparız


 • 5 Ocak 2018, Cuma - 09:29 tarihinde eklendi.
 • Kategori Bilim & Eğitim

 • Meraktan efendim meraktan. Zaten başımıza ne geliyosa meraktan! Bizden öncekiler de merak ediyorlarmış; ama imkanları kısıtlıymış.

  5n 1k. Eskiden g...
  Meraktan efendim meraktan. Zaten başımıza ne geliyosa meraktan! Bizden öncekiler de merak ediyorlarmış; ama imkanları kısıtlıymış.

  5n 1k. Eskiden gazetecilik kuralıydı. Şimdi stalk kuralı. Ne? Ne zaman? Nerede? Nasıl? Neden? Kimle? Bütün bu cevaplara maksimum 5 dakika içinde ulaşabiliyorsan iyi bir stakersın. Ayrıca iyi bir stalker hem yatay hem de dikey stalk konusunda uzmanlaşmış olmalı.
  Yatay stalk: Facebook, twitter instagram snapchat hatta linkedin hesaplarındaki bilgileri koordineli bir şekilde ortaya çıkarma.
  Dikey stalk: Kurbanın sosyal medya hesabında geçmişe doğru gidip bilgi kırıntıları arama. Ecnebilerin deyimiyle “dıggıng”

  Stalk aslında bir win-win-win durumu. Stalklayanın stalklamak istediği hesaplarda geziyor, stalklanan stalklanacağını bildiği için laf sokmalı paylaşımlar yapıyor. Sosyal mecralar da bu pasif agresif iletişimi gelir kapısına dönüştürüyor. E stalklanmak istemeyen de hesabını kapatır kardeşim. ha bu gerçek stalker’ı durdurur mu? Güldürmeyin ya beni.

  İki stalk çeşidimiz var: 1-napıyomuş stalk’ı. 2- kimmiş stalk’ı. İlki eski manita stalki’ı diye de geçer. Ayrılan da olsan, terk edilen de olsan kaçarın yok bunu yapıcan. Ne zamana kadar? Yeni bir manita yapana kadar. Sonra da devam ediyorsan hastasındır bi’ doktor hesabı stalklasan iyi edersin. İkinci yolumuz da potansiyel manita stalk’ı. Gözüne kestirirsin. Gereken bilgilere ulaşırsın. Sonrası senin avcılığına kalmış.
 • nedenlerimiz
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)