Sıradaki
5
İptal

Pratik Cezerye Tarifi


 • 18 Mayıs 2018, Cuma - 09:54 tarihinde eklendi.
 • Kategori Tatlılar

 • MALZEMELER

  2 su bardağı çekirdeksiz kuru üzüm,
  3 adet kuru incir,
  1/2 su bardağı fındık (ceviz veya badem de kullanabilirsiniz),
  3 yeme...
  MALZEMELER

  2 su bardağı çekirdeksiz kuru üzüm,
  3 adet kuru incir,
  1/2 su bardağı fındık (ceviz veya badem de kullanabilirsiniz),
  3 yemek kaşığı hindistan cevizi rendesi,
  3 su bardağı kaynar su.

  *******************************

  Yaz sebzelerinin tadını çıkaralım, Kurban Bayramına özel tarifler paylaşalım derken son dönemde diyet tarifler biraz sahipsiz kaldı. Kabul edin ki birçoğunuz da sağlıklı beslenme işini biraz boşladınız yaz döneminde. Ben boşladım da umarım yalnız değilimdir diye yandaş arıyorum kendime bu arada. Yaz ortasında yeni bir waffle makinesi edindik bir de başa bela. Kahvaltı saati hadi waffle yapalım, canımız tatlı çekti hadi waffle yapalım derken bu yaz wafflea doyduk çok şükür. Biraz ara verdim bu dönem, ilerleyen günlerde waffle dışında neler yapabilirim bu makineyle konusunda bazı çalışmalar yapma planım var bu arada. Belki birkaç da diyet tarif çıkar kim bilir.

  Bu Cezerye Tarifi nasılsa diyet ver oradan 3-5 tane de yiyeyim diye düşünmeyin. Öncelikle diyetisyenlerin ve sağlıklı beslenme uzmanlarının önünü açtığı birçok yiyeceğin de sağlıksız atıştırmalıklar kadar yüksek kalorili olabileceğini unutmayın sakın. Bu tarifimizde kullanılan malzemeler de bu yüksek kalorili sağlıklı yiyecekler kategorisinde. O yüzden ortaya çıkan Cezerye de kalori açısından pek masum değil. Eğer kalori sayarak yaptığınız bir diyet varsa kalori miktarına göz atmayı unutmayın. Bunun dışında diyetlerde tüketilmemesi ya da az tüketilmesi önerilen un, yağ, şeker gibi malzemeler içermediği için ara öğünler için oldukça uygun bir tarif.

  Yoğun lezzeti sayesinde az miktarıyla bile insanı tatmin etme özelliği açısından da diyette bulunmaz nimet kendisi. 1 tanesi çok rahat şekilde oh ne güzel doydum hissi vermeye yetiyor. Yine de eğer doktor kontrolünde diyet yapıyorsanız tüketmeden önce diyetisyeninize veya doktorunuza danışın. Sizin uyguladığınız diyete uygun olmayan bir içeriğe sahip olabilir. İyi bir şey yaptığınızı zannederken hata yapmayın.
 • Pratik Cezerye Tarifi tatlılar izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)