Sıradaki
5
İptal

Çikolatalı Tart Tarifi


 • 11 Haziran 2018, Pazartesi - 09:16 tarihinde eklendi.
 • Kategori Tatlılar

 • Malzemeler:Tabanı için;
  20 adet petit beurre bisküvi,
  2 tepeleme yemek kaşığı tereyağ,
  1 tepeleme yemek kaşığı kakao.
  Üzeri için;
  200 gr Çikolata (da...
  Malzemeler:Tabanı için;
  20 adet petit beurre bisküvi,
  2 tepeleme yemek kaşığı tereyağ,
  1 tepeleme yemek kaşığı kakao.
  Üzeri için;
  200 gr Çikolata (damak zevkinize göre bitter veya sütlü olabilir),
  100 gr tereyağ,
  3 yemek kaşığı süt,
  2 yumurta,
  2 yemek kaşığı şeker,
  2 yemek kaşığı kakao,
  1 paket vanilya.

  Yaz gelmeden zayıflayalım diye bugünlerde rejime başlamış olanların gazbına uğrayacağımı bile bile lezzetli mi lezzetli, ama bir o kadar da kalorili bir tarifim var bugün sizler için. Tartları, turtaları, payları çok severim kıtır hamurundan dolayı. Genelde evde kendim yapmaya çalışırım unuyla yumurtasıyla. Ama bu sefer biraz kolaya kaçtım ve bisküviden yaptım tabanını. Gayet lezzetliydi. Biri ikram etmiş olsaydı ve söylemeseydi bisküviden yapıldığını anlayamazdım inanın.
  19 cm.'lik küçük kelepçeli kalıbımda yaptım ben. Az ya da çok yenmesine bağlı olarak 4-6 kişiye yetecektir. Daha fazla kişi için pişirmek istiyorsanız malzeme miktarını arttırıp büyük bir kalıpta pişirebilirsiniz. Ama oldukça yoğun bir tatlı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Küçük bir dilimi yetiyor tatlı ihtiyacını gidermek için.
  Siz de benim gibi çikolatalı tatlara hayransanız pratik sayılabilecek bu tartı deneyin derim. Ben çikolatayı sade olarak tüketmekten ziyade bu tür tatlılarda daha çok seviyorum. Kalorisi arttıkça daha mı günahkar ve çekici geliyor bilinmez ama bir kalıp Çikolata yemektense şu muhteşem lezzetten ince bir dilim yemeyi tercih ederim açıkçası. Hem kalorisini arttır, hem de o kadar emek harca, bu nasıl iş böyle? diyebilirsiniz, haklısınızdır ama ben buyum işte:)
  Afiyetle kalın...
 • Çikolatalı Tart Tarifi tatlılar izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)