Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Kahvaltılık Çikolatalı Fındık Kreması (Nutella) Tarifi


 • 11 Haziran 2018, Pazartesi - 09:17 tarihinde eklendi.
 • Kategori Tatlılar

 • Malzemeler:
  140 g sütlü Çikolata,
  100 ml krema,
  1,5 su bardağı Fındık,
  1 silme yemek kaşığı kakao.

  "Hani bir reklam var aramızda çikolatalı gofret sev...
  Malzemeler:
  140 g sütlü Çikolata,
  100 ml krema,
  1,5 su bardağı Fındık,
  1 silme yemek kaşığı kakao.

  "Hani bir reklam var aramızda çikolatalı gofret sevmeyen var mıııı?" diyor bir öğrenci. Ben de öyle başlamak istiyorum yazıma. Aramızda nutella sevmeyen var mıııı? Reklamda olduğu gibi burada da bu sorunun karşısında çıt çıkacağını sanmıyorum:) Peki evde canınız her çektiğinde kendi nutellanızı yapmaya ne dersiniz?
  Üstelik sağlığa zararlı herhangi bir katkı maddesi veya kalorisini arttıracak ekstra yağ eklemeden, marketlerde rahatça bulabileceğiniz malzemelerle. Katkı maddesiz diyorum ama bunu çikolatanın ve kakaonun içine sabitleyici, renk koruyucu bilmem ne gibi sevimli isimlerle güzelleştirdikleri kimyasalları eklemediklerini umarak yapıyorum.
  Sıkı takipçilerim için buraya da notunu düşeyim bu arada, Tarifi ve fotoğrafları güncelledim. Neden yaptım bunu peki? Tarifin bitter versiyonunda da belirttiğim gibi eski tarif fazla komplike geliyordu ve son denememde o kadar da sevmedim lezzetini ve kendi formülümü oluşturmaya karar verdim. Ortaya bu çıktı sonuç olarak. Biz ailecek çok beğendik kendisini, umarım sizde de aynı duyguları uyandırır.
  Afiyetle kalın...
 • Kahvaltılık Çikolatalı Fındık Kreması (Nutella) Tarifi tatlılar izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)