Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Fıstıklı Baklava Tarifi Baklava Nasıl Yapılır


 • 12 Haziran 2018, Salı - 09:14 tarihinde eklendi.
 • Kategori Tatlılar

 • Baklava Tarifi
  Malzemeler
  500gr baklava yufkası
  130g tereyağı
  500gr toz şeker
  150gr fıstık içi
  Yarım limonun suyu
  100ml sıvı yağ(yarım su bardağı)

  Baklav...
  Baklava Tarifi
  Malzemeler
  500gr baklava yufkası
  130g tereyağı
  500gr toz şeker
  150gr fıstık içi
  Yarım limonun suyu
  100ml sıvı yağ(yarım su bardağı)

  Baklava Şerbeti Hazırlanışı
  350ml suyumuzu tencereye alıyoruz şekerimizi ilave ediyoruz ve ocağımızın altını açarak kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayan şerbete limon suyunu ilave ediyoruz ve limon suyunun dağılması için biraz karıştırıyoruz. Videonun başında malzemeler resim olarak gösteriliyor ve gördüğünüz gibi gayet kolay bir şekilde baklava şerbetimiz hazır.
  Şimdi baklava yufkalarının arasında dökeceğimiz yağı hazırlayalım.
  Yağımızı bir tavaya alıyoruz ve ocağın altını açıp eritmeye başlıyoruz. Tamamen eriyen tereyağının üzerine sıvı yağı ilave ediyoruz ve tereyağ erirken çıkan köpükleri baklavanın üzerinde yanık gibi görünmemsi için bir kaşık yardımı ile topluyoruz. Gayet pratik.
  Baklavanın Yapılışı
  İlk olarak satın aldığımız hazır baklava yufkaları ile tepsimizin ölçülerini karşılaştırıyoruz ve tepsimize göre baklava yufkalarımızı kesiyoruz. Artan parçalar ile araya kat yapabilirsiniz. Baklava videomuzu izlerken nasıl yerleştirdiğimiz mutlaka dikkatinizi çekecektir. Daha sonra baklava tepsimizin tabanını hazırladığımız yağ ile yağlıyoruz ve kestiğimiz yufkalardan iki tanesini tepsimizin tabanına seriyoruz ikinci baklava yufkasından sonra yufkanın üzerini hazırladığımız yağ ile yağlıyoruz. Eğer silikon fırça kullanırsanız baklava yufkalarının üzerine yağı kolay bir şekilde yayabilirsiniz. Bu şekilde yufkaların yarısını seriyoruz. Baklava yufkalarının yarısı bittikten sonra araya fıstığımızı seriyoruz ve geri kalan yufkayıda fıstıkların üzerine aynı şekilde seriyoruz. En son koyduğumuz iki yufkadan sonra bir bıçak ile baklavamızın dilimlerine bölüyoruz. Ardından hazırladığımız yağın kalan kısmını tepsimizin üst kısmına döküyoruz fırçamız ile yayıyoruz ve 180C lik fırında 25-30 dakika altı üzeri kızarana kadar pişiriyoruz. Fırından çıkıp 5-10 dakika dışarıda bekleyip kızgınlığı gitmiş baklavamızın üzerine hazırladığımız ılınmış şerbetimizi yayıyoruz ve gayet kolay ve lezzetli baklavamız hazır. :)
 • Fıstıklı Baklava Tarifi Baklava Nasıl Yapılır tatlılar izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)