Sıradaki
5
İptal

İlber Ortaylı'dan çok konuşulacak Arda Turan Yorumu


 • 12 Haziran 2017, Pazartesi - 10:30 tarihinde eklendi.
 • Kategori Haber

 • Milli Takım’da yaşanan Arda Turan krizi gündemdeki sıcaklığını koruyor. Konuya son olarak Prof. Dr. İlber Ortaylı yorumlarıyla dahil oldu. CNN TÜ...
  Milli Takım’da yaşanan Arda Turan krizi gündemdeki sıcaklığını koruyor. Konuya son olarak Prof. Dr. İlber Ortaylı yorumlarıyla dahil oldu. CNN TÜRK’te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan İlber Ortaylı, Arda Turan ve yaşanan kavga olayı ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

  Arda Turan’ın tanıdığı futbolcular içinde ayrı bir yeri olduğunu ima eden Ortaylı, “Bir kere cahil değildir, okur, dinler, ilgilidir” dedi.

  Yaşanan olayın bir linçe dönüştüğünü vurgulayan Ortaylı, “Topluca bir insanın üzerine bu kadar gitmek uygar bir ülkeye yakışmaz. Ayrıca söz konusu gazeteci kişinin de ne kadar melek olduğunu bilmiyoruz” diyerek Arda Turan’a destek verdi.

  Son dönemde Milli Takım’a oyuncu yetişmediğini de vurgulayan İlber Hoca, Fatih Terim’e saygısı olduğunu ama Arda Turan krizinde tavrıyla futbolcunun kaybedilmesine yol açtığını dile getirdi.

  Programda Beşiktaş taraftarı olduğunu da açıklayan İlber Ortaylı, Dolmabahçe Sarayı’na zarar verdiğini düşündüğü Vodafone Park Stadı nedeniyle kulübe eskisi gibi hoş bakmadığını belirtti.
 • haber son dakika haber izle
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)