Sıradaki
5
İptal
Oynatıcı yükleniyor...

Neden Yılbaşı Kutlarız


 • 4 Ocak 2018, Perşembe - 15:50 tarihinde eklendi.
 • Kategori Bilim & Eğitim

 • Neden yılbaşı kutlarız?

  Çünkü Kuzey Kore’de değiliz. Adam yenı yılı kutlayıp, isaya tapacağınıza babaneme tapın demiş. Kim mi? Kım. Kim jong...
  Neden yılbaşı kutlarız?

  Çünkü Kuzey Kore’de değiliz. Adam yenı yılı kutlayıp, isaya tapacağınıza babaneme tapın demiş. Kim mi? Kım. Kim jong un. Pasifik’in çekik gözlü tombik diktatörü.. bi’ dakka. Ben böyle giydiriyorum da sonra adam izlemesin videoyu? Ha youtube yok orda. Güzel. hani izlemiyodu? Arıyo adam. Pardon chaby’miş bu. Alo Chabicim. Napıyosun?
  Ama atladığın bi’ şey var kim!? Noel ve yılbaşı aynı şey değil. Adam buralı olsa baya her sene noel baba bıçaklayan tayfaya katılacak. Gerçi noel baba da buralı. Kütük antalya. Sen antalya’da bacasız evde doğ sonra sıcakcık memleketi bırak git kuzey kutbuna. Geyiği iyi ama geyiği güzel, noel babanın değil ya kuzey kutbunun.

  Yeni yıl hayata reset atmak demek. Taze başlangıç demek. Instagrama bakınca sanki yeni bi trendmiş gibi dursa da yaklaşık 4000 yıldır kutluyoruz biz bunu. Ama 1 ocak’ta değil. O adet gregoryen takvimle gelmiş. Adamlar o takvimi bir güneş yılını en hatasız hesaplamak için bulmuş, biz resmi tatilleri hesaplamak için kullanıyoruz.

  Yıl dediğin ay, saat, dakika gibi bi’ zaman birimi aslında. Zaman birimini kutlamak düşününce saçma. Her gün bunu yaptığını düşünsene. Hoşgeldin çarşambaaa. Ya bence salı çok kötü bir gündü ama bitti. Çarşambadan sağlık mutluluk ve para diliyorum. işte insanın bug’ı: sağlığı mutluluğu, parayı bi’ zaman diliminden diliyo. Ulaşamayınca da bok atıyo. Sorsan ama yerküredeki en zeki yaratık. Zekiymiş.

  Savaşı sen çıkar. Ölenlerin değerini öldükten sonra bil. Kötü yine 2017. Trump’ı dünyaya başgan yap. Suçlu kim? 2017. Ya siz ne istiyosunuz bu garibandan bunun ne suçu var? Bak burda ağlıyo (yan tarafa) gel. Gel bakiim buraya. Iyy bu muymuş 2017? Şimdi bana da bi tiksinti geldi ha. Git. Çabuk git. Pis 2017. Kafasına yastık atın şunun.

  Bi’ dakka bi’ dakka o mandalinleri, karışık kuruyemiş tabağını, tombalayı falan bi’ kenara koyun kapatmadan bi’ şey sorucam. (elinde piyango bileti vardır) biz bu biletleri alıyoruz da hep amorti hep amorti. (kadraj dışına) hiç ikramiye kazanan tanıdığınız var mı? Benim de yok. Kim kazanıyo bu paraları? Hadi şimdi kırmızı donlarınızı giyip bunu bi’ düşünün. 2017’niz de böyle geçsin.

  Yeni yılınız kutlu olsun
 • nedenlerimiz
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)