Sıradaki
5
İptal

Barack Obama Tribute - 1 Yaşından 55 Yaşına Kadar Resimlerle Hayatı


 • 24 Ocak 2018, Çarşamba - 10:02 tarihinde eklendi.
 • Kategori Kişiler ve Bloglar

 • Barack Hüseyin Obama (Барак Обама) Amerikalı bir siyasetçi ve 44. ABD Başkanıdır. O ofise seçilen ilk Afrikalı Amerikalı ve komşu Birleşik...
  Barack Hüseyin Obama (Барак Обама) Amerikalı bir siyasetçi ve 44. ABD Başkanıdır. O ofise seçilen ilk Afrikalı Amerikalı ve komşu Birleşik Devletler dışında doğan ilk başkan. Honolulu, Hawaii'de dünyaya gelen Obama, Harvard Law Review'ın başkanlığını yaptığı Columbia Üniversitesi ve Harvard Hukuk Fakültesi'nden mezundur. Chicago'da hukuk düzenini kazanmadan önce bir topluluk organizatörü olarak çalışıyordu. 1992'den 2004'e kadar Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde anayasal bir hukuk öğretti. 1997'den 2004'e dek Illinois Senatosunda 13. Bölgeyi temsilen üç dönem görev yaparken. (Barack Obama Wiki)

  Başkan Obama ve eşi Michelle, iki kızı olan Malia ve Sasha'nın gurur verici ebeveyni.

  2007'de cumhurbaşkanlığı kampanyasına başladıktan sonra, 2008'de Hillary Clinton a karşı birincil bir kampanyadan sonra başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti ilkellerinde yeterli delege kazanmıştır. Daha sonra genel seçimler sırasında Cumhuriyetçi adayı John McCain'i mağlup etti ve 20 Ocak 2009'da cumhurbaşkanı olarak göreve başladı. Açılışından dokuz ay sonra Obama, 2009 Nobel Barış Ödülü sahibi seçildi. Evet yapabiliriz!

  Görevdeki ilk iki yıl boyunca, Obama, 2009'daki Amerikan Geri Kazanma ve Yeniden Yatırım Yasası ve 2010'da Vergi Redaksiyonu, İşsizlik Sigortası Reauthorization ve 2010'un İş Yaratma Yasası uyarınca Büyük Durgunluk'a karşılık olarak ekonomik uyarıcı mevzuatı yürürlüğe koydu; Hastalık Koruma ve Uygun Bakım Kanunu, sıklıkla "Obamacare" olarak anılır; Dodd-Frank Wall Street Reformu ve Tüketiciyi Koruma Kanunu; Dışişleri politikasında Obama, ABD'nin Irak Savaşı'ndaki askeri katılımını sona erdirdi, Afganistan'daki ABD askeri seviyelerini artırdı, Yeni START silah kontrol antlaşmasını Rusya ile imzaladı, ABD ordusuna emretti. Muammer Kaddafi'ye muhalif Libya'ya girdi ve Usame bin Ladin'in ölümüyle sonuçlanan askeri operasyona emretti.

  Obama, 2012'de Cumhuriyetçi adayı Mitt Romney'yi yenerek tekrar seçildi ve 20 Ocak 2013'te ikinci bir dönem için ant içti. İkinci döneminde Obama, Sandy Hook İlköğretim Okulu'na cevaben silah kontrolüyle ilgili iç politikaları terfi etti. LGBT Amerikalılar için daha kapsamlı olma çağrısında bulundu ve hükümeti Yüksek Mahkemeyi Federal Evlilik Savunması Yasası'nın bir bölümünde greve çağıran ve devlet düzeyindeki eşcinsel evlilik yasalarını anayasaya aykırı olarak açıklayan kısa bilgiler sundu. 2011'in Irak'tan çekilmesinden sonra elde edilen kazanımlara karşılık olarak Irak'a müdahale, ABD'nin Afganistan'daki muharip operasyonlarını sona erdirme sürecini sürdürdü, İran'la nükleer anlaşmaya varan tartışmaları destekledi ve ABD ile Küba arasındaki ilişkileri normale döndürdü.2015 Paris, iklim değişikliği, Başkan Obama'nın veda adresini Chicago'da 10 Ocak 2017'de teslim etti. Obama'nın veda konuşmasının özeti, tüm Amerikalılar için çok unutulmaz oldu. Favori şarkılar: mutlu, şanslı ve solgun. Ayrıca Obama Aretha Franklin'in ağladığı gibi ağlıyor. Başkan Obama'nın görevinden ayrılmasıyla birlikte, Beyaz Saray'daki muhabirlerin akşam yemeğinde yaptığı son konuşmasında, kendisine, Justin Trudeau, Hillary Clinton, Bernie'ye ateş açan anılarına geri dönmediğinde, en unutulmaz anlarından birine bir göz atın. Sanders ve Ted Cruz ve ellen Daily show with snowden ve jimmy fallon.

  Başkan Obama, Başkan Vekili Donald Trump'le Beyaz Saray'da bir araya gelecek bir daveti genişletti. Basın sekreteri Josh Earnest, Cumhurbaşkanının Çarşamba başındaki seçim sonuçlarını takiben Trump ve Hillary Clinton'ı çağırdığını söyledi. Barack Obama Tribute. Barack Obama temaları konuşmada, tebliğlerde, tebişir, geriye dönük rap, doğum videosu, basketbol, ​​bb kralı, yılbaşı, günlük şov, miks, belgesel evlilik, ev, israil, espriler, tekmeler, kapı, konuşmalar, canlı, miras, mikrofon atma, manken soruları, eski film, müslüman kıyafetler.
 • Barack Obama Tribute Barack Obama Tribute hayatı Barack Obama Tribute resimleri Barack Obama Tribute başkan Barack Obama Tribute - 1 Yaşından 55 Yaşına Kadar Resimlerle Hayatı
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)