Sıradaki
5
İptal

Muhammed Ali Tribute - 3 Yaşından 74 Yaşına Kadar Resimlerle Hayatı


 • 27 Ocak 2018, Cumartesi - 16:37 tarihinde eklendi.
 • Kategori Kişiler ve Bloglar

 • Muhammed Ali (Мохаммед Али, doğan Cassius Marcellus Clay, Jr, 17 Ocak 1942 - 3 Haziran 2016) Amerikan profesyonel boksörüydü. Kariyerinin başla...
  Muhammed Ali (Мохаммед Али, doğan Cassius Marcellus Clay, Jr, 17 Ocak 1942 - 3 Haziran 2016) Amerikan profesyonel boksörüydü. Kariyerinin başlarında Ali, boks ringinin içinde ve dışında ilham verici, tartışmalı ve kutuplayıcı bir figür olarak biliniyordu.

  Ali (Clay olarak) 12 yaşındayken eğitime başladı. 22 yaşında, Sonny Liston'dan 1964'te üzülmüş olan ağır boks şampiyonluğunu kazandı. Kısa süre sonra Ali, İslam Milletvekili'ne katıldı ve adını değiştirdi. 1975'te Sünni İslam'a geçti ve 2005'te Tasavvuf öğretilerini benimsedi. Ali, 1981'de boks den emekliye ayrıldı.

  Ağır bir ünvanı kazandıktan üç yıl sonra, 1967'de Amerikan savaşına Amerikan katılıma karşı dini inançları ve muhalefetinden dolayı ABD, ABD ordusuna kabul edilmeyi reddetti. Tutuklandı ve taslak kaçırma suçlamaları nedeniyle suçlu bulundu ve 1971'de mahkumiyetinin devrildiği ülkedeki Yüksek Mahkemede başarılı bir şekilde itiraz ettiği boks unvanını elden geçirdi. Bu boşluk yüzünden yaklaşık dört yıldır tekrar savaşmadı; sporcu olarak zirveye ulaşma vaktini kaybetti. Ali'nin savaşa vicdani retçi olarak yaptıkları, onu daha büyük çapraz kültür üretimi için bir simge haline getirdi.

  Ali, sadece üç kez lineal dünya ağır şampiyonu olmaya devam ediyor; 1964, 1974 ve 1978'de ünvanını kazandı. 25 Şubat 1964 ve 19 Eylül 1964 tarihleri ​​arasında Ali, ağır boks şampiyonu olarak hüküm sürdü. "Büyük" lakaplı, çeşitli tarihi boks maçlarına katıldı. Bunların arasında ilk Leuton kavgası, rakibi Joe Frazier ile üçü ve George Foreman'la birlikte "The Rumble in the Jungle" da yedi yıl önce elinden alındığı unvanlara kavuşuldu.

  Çoğu savaşçının yöneticilerinin konuşmasını sağladığı bir dönemde, profesyonel güreşçi "Gorgeous" George Wagner'den esinlenerek Ali, genellikle kışkırtıcı ve tuhaf olduğu spot ışığında büyüdü. Basın konferanslarının ve mülakatların çoğunu kontrol etti ve boks ile ilişkili olmayan konularda özgürce konuştu.

  Muhammed Ali'nin Ölümü: Boxer septik şok nedeniyle öldü. Ali Haziran 2016'da Scottsdale'de solunum yolu rahatsızlığı ile hastaneye kaldırıldı. Durumunun başlangıçta "adil" olarak nitelendirilmesine rağmen durumu daha da kötüydü ve ertesi gün 74 yaşında öldü.

  Muhammed Ali, muhammad ali vs joe frazier (en iyi mücadelesi) vs mike tyson vs george foreman ve sonny liston, cleveland williams, larry holmes, antonio inoki, ali vs güreşçi ve ali vs chuck gibi en iyi kavgaları için yaygın şekilde bilinmektedir wepner

  Muhammed Ali de boks kariyeri boyunca archie moore, brian london, bog foster, Doug Jones, Floyd Patterson, Henry Cooper, inoki, Ken Norton, Leon Spinks, Michael George, Rocky Marciano ve jimmy young ile savaştı.
 • Muhammed Ali Tribute Muhammed Ali Tribute hayatı Muhammed Ali Tribute resimleri Muhammed Ali Tribute boksör Muhammed Ali Tribute - 3 Yaşından 74 Yaşına Kadar Resimlerle Hayatı
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)