Sıradaki
5
İptal

Michael Jackson Tribute - 3 Yaşından 50 Yaşına Kadar Resimlerle Hayatı


 • 24 Ocak 2018, Çarşamba - 17:26 tarihinde eklendi.
 • Kategori Kişiler ve Bloglar

 • Michael Joseph Jackson 29 Ağustos 1958 yılında Gary, Indiana'da doğdu. 25 Haziran 2009'da Los Angeles, Kaliforniya'da hayatını kaybetti., "Pop'un Kralı"...
  Michael Joseph Jackson 29 Ağustos 1958 yılında Gary, Indiana'da doğdu. 25 Haziran 2009'da Los Angeles, Kaliforniya'da hayatını kaybetti., "Pop'un Kralı" olarak tanınan Afro-Amerikalı şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçıdır.

  Jackson ailesinin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır. Daha sonra Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), HIStory (1995) gibi milyonlarca satan solo albümlere imza atan Jackson, büyük bir şöhret kazanmış ve “Popun Kralı” (İngilizce: King of Pop) olarak anılmaya başlanmıştır. Albümleri tüm dünyada 140 milyon üzerinde satmıştır. Michael Jackson sadece stüdyo albümleri olarak 125 milyon albüm satışı ile stüdyo albümleri dünyada tüm zamanların en çok satmış müzisyenidir. Thriller albümü 55 milyon üzeri ile dünyada en çok satan 1. albümdür, ayrıca ABD'de en çok satan 1. albümdür. Dünyanın en çok satan albümleri listesinde beş albümü ile listeye en çok girmiş 1. kişidir ve Thriller ile 1 numaradadır. Tamamen kendine ait dans tarzı ile, dansa yeni bir soluk getirmiş, herkesi etkilemiş, dünyaca ünlü R&B müzisyenlerin danslarında Michael Jackson figürleri görmek klasik hale gelmiştir, R&B kliplerindeki birçok dans hareketinin orijini Michael Jackson'a aittir, dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak gösterilir. Guinness Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.

  Michael Jackson, özellikle ölümünden önceki son yıllarda bazı sağlık sorunları ve skandallarla gündeme gelmiştir. Üç çocuk babası olan Michael Jackson, 25 Haziran 2009 günü Los Angeles'taki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu koma hâlinde hastaneye kaldırılmış fakat kurtarılamamıştır. Ölüm nedeni kalp durması sanılsada, Los Angeles Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı otopsi ile ölüm nedeninin uykusuzluk tedavisinde kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofol olduğu açıklanmıştır. Propofol ve sakinleştirici lorazepam ilaçlarının Jackson'ın ölümünün en önemli nedenleri olduğu kaydedilen açıklamada, Jackson'ın kanında midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğu söylenmiştir. Olayın cinayet olmasından şüphenilmekle birlikte Jackson'ın şahsi doktoruna Şubat 2010'da "kazara ölüme sebebiyet verme" suçundan dava açılmıştır. Bu dava doktorun mahkeme kararıyla hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı.
  En İyi 20 En İyi Michael Jackson Şarkısı:

  1) Billie Jean
  Bu şarkıyı çok seviyorum. Bence yakın olan dövdü.
  2) Düzgün Cezai.
  Bu şarkıda Michael'ın dansı mükemmel. Şarkıyı gerçekten beğendim. O her zaman kalbimde efsanedir.
  3) Yendi
  Mükemmel şarkı artı şarkıyla ilgili en iyi şey, en büyük gitaristlerin gitar solosu.
  4) Gerilim
  Uzun zamandır en çok satan albümün ana şarkısı, ancak şu an ikinci sırada.
  5) Aynadaki Adam
  6) Toprak Şarkısı
  7) Siyah veya Beyaz
  8) Kötü

  Ben kötüyüm. Bu şarkıyı çok seviyorum. Çılgınca ve kötü git. Çılgınca ve kötüye gidin. Çok iyi!
  9) Bizi Umursamıyorlar
  Michael Jackson'ın Müzik Videoları, Do not Care About'ı oynuyor, sadece çarpıcı.
  10) Birşey Başlamak İstiyor
  11) Yeterince Alınana Kadar Durdurma
  12) Beni Hissettiğin Yol
  13) Kirli Diana
  14) Yalnız Değilsin
  15) Dünyayı İyileştir
  16) Seninle Kaya
  17) Bana Ver
  18) İnsan Doğası
  19) Çığlık at
  20) Sen Benim Dünyamı Kaya
 • Michael Jackson Tribute Michael Jackson Tribute hayatı Michael Jackson Tribute resimleri Michael Jackson Tribute şarkıları Michael Jackson Tribute - 3 Yaşından 50 Yaşına Kadar Resimlerle Hayatı
daha fazla göster daha az göster

  Yorumlar (0)